Posiedzenie KAUT

Dziewiąte posiedzenie KAUT odbyło się 22 kwietnia 2016 r. w Międzyzdrojach. Komisja przyznała akredytacje na pięć lat (lata akademickie: 2015/2016 – 2020/2021) studiom I-go i II-go stopnia następującym kierunkom studiów:

Zarządzanie i Inżynieria Produkcji,

• Wydział Zarządzanie i Modelowania Komputerowego Politechnika Świętokrzyska.

Transport,

• Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Krakowska.

Budownictwo

• Wydział Inżynierii Lądowej, Politechnika Krakowska.
  • Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska, Politechnika Gdańska.

Mechanika i Budowa Maszyn

• Wydział Mechaniczny, Politechnika Gdańska.

Akredytacyjne na dwa lata dla studiów I-go stopnia Komisja przyznała kierunkowi Automatyka i Robotyka prowadzonemu przez Wydział Astronomii, Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Przyznano również akredytacje na pięć lat studiom II-go stopnia kierunkowi studiów Teleinformatyka prowadzonemu przez Wydział Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

W dniu 16 października 2015 r. w Jachrance (wspólnie z Konferencją Prorektorów ds . Kształcenia i Studenckich PUT) odbyło się ósme posiedzenie plenarne KAUT. W trakcie posiedzenia Komisja udzieliła akredytacji na 5 lat dla studiów I-go stopnia prowadzonych na kierunku Teleinformatyka w Politechnice Wrocławskiej przez Wydział Elektryczny.

Została udzielona również akredytacja na 2 lata dla studiów I-go i II-go prowadzonych na kierunku Fizyka Techniczna w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej.

W dniu 13 czerwca 2015 r. w Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie (wraz z Konferencją Prorektorów ds. Kształcenia / Studenckich) odbyło się uroczyste wręczenie  Certyfikatów KAUT oraz EUR-ACE Label dla sześciu kierunków studiów:

mechanika i budowa maszyn:

• Wojskowa Akademia Techniczna, Wydział Mechaniczny

elektrotechnika:

• Politechnika Gdańska, Wydział Elektrotechniki i Automatyki

informatyka:

• Politechnika Gdańska, Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki

biotechnologia:

• Politechnika Gdańska, Wydział Chemiczny

elektronika i telekomunikacja:

• Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy, Wydział Telekomunikacji, Informatyki i Elektrotechniki

elektrotechnika:

Komisja przyznała akredytację KAUT oraz EUR-ACE Label na pięć lat kierunkowi studiów energetyka prowadzonego w Politechnice Warszawskiej przez Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa.